مناسب ترین فرش مخصوص ابعاد منزل شما

مناسب ترین فرش مخصوص ابعاد منزل شما

خرید فرش یکی از خریدهای اساسی برای دکوراسیون منزل است که نیازمند رعایت قوانین خاصی است، هنگام خرید فرش فقط به زیبایی آن توجه نکنید بلکه فرش باید متناسب با متراژ منزل و هماهنگ با دکوراسیون آن باشد. اگر برای خانه نقلی تان قصد خرید فرش دارید بهتر است راهنمای زیر را مطالعه کنید زیرا خرید فرش برای خانه های کوچک کمی سخت تر است.

نکات خرید فرش برای خانه کوچک

در انتخاب طرح و رنگ فرش سلیقه تمام اعضای خانواده را در نظر بگیرید همچنین باید به رنگ دکوراسیون منزل تان هم دقت کنید و متناسب با آن رنگ فرش تان را انتخاب کنید. برای خانه های کوچک و نقلی فرش های بسیار تیره رنگ مناسب نیستند و میتوانید با انتخاب فرش رنگ روشن فضای خانه را بزرگتر و دلباز تر جلوه دهید.

لازم نیست همه جای خانه را با فرش بپوشانید، برای هر قسمت از خانه یک فرش متناسب پهن کنید و باقی قسمت ها را خالی بگذارید، پوشاندن خانه با فرش و موکت دیگر قدیمی شده است.

راهنمای خرید فرش مناسب

برای خانه های کوچک فرش های گرد نیز گزینه مناسبی هستند، فرش های گرد را باید طوری پهن کنید که هیچکدام از وسایل منزل روی آن ها قرار نگیرند حتی پایه های جلویی مبل. فرش های گرد نمای مدرنی به دکوراسیون منزل میبخشند و از شلوغی در دکوراسیون جلوگیری میکنند سعی کنید فرش های گرد را در نقاط کانونی منزل پهن کنید.

مدل فرش گرد برای دکوراسیون های مدرن

برای اتاق خواب های کوچک لازم نیست کل اتاق را با فرش بپوشانید یک فرش گرد کوچک برای پایین تخت خواب کافی است، فرش کردن کل اتاق خواب ایده ای قدیمی است که دیگر چندان طرفدار ندارد.

برای راهرو از فرش های باریک استفاده کنید اینگونه فرش ها حس دعوت کنندگی را در فضا ایجاد میکنند و نمای جالبی به راهرو میدهند.

فاصله فرش از دیوار در دکوراسیون منزل

یکی از مهمترین نکات در اندازه فرش مناسب آن است که در حد اماکن، فاصله فرش با کناره های دیوار حدود ۴۵ سانتی متر فاصله داشته باشد؛‌ اما اگر خانه شما آنقدر بزرگ نیست این اندازه را به حداقل ۲۰ سانتی متر برسانید. این کار می تواند در بهتر و بیشتر شدن جلوه کفپوش ها هم تاثیرگذار باشد.

چیدمان فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب اندازه فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب هم از بزرگ ترین معضلات افراد است! در این راستا باید گفت که فرشی مناسب دکوراسیون اتاق خواب است که حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر از تخت بزرگ تر باشد. باید این را هم گفت که این قانون در شرایط مختلف می تواند تغییر کند به گونه ای که برای تخت خواب یک نفره حدود ۳۰ سانتی متر و برای تخت خواب های دونفره بزرگ همان ۴۵ سانتی متر مناسب هستند. اگر هم تصمیم به استفاده از فرش های کوچک و قالیچه ها دارید بهتر است که آنها را در پایین تخت خواب قرار دهید.

0 نظرات